Subaquálna (podvodná) masáž

Vyskúšajte vysokoúčinnú metódu na uvoľnenie stuhnutého svalstva, kĺbov, neurotických problémov, chronickej únave či pohybových ochoreniach. Subaquálna terapia má vysoko regeneračné účinky na celé telo.

Aplikuje sa klientovi, ktorý leží v 37°C (36°- 38°) teplom kúpeli vo veľkej vani.

Vlastná masáž sa vykonáva pomocou energie vodného prúdu, ktorý vyteká pod tlakom 0,2 – 0,4 MPa (t.j. 2 - 4 atm.). Vodný prúd sa aplikuje na telo manuálne, zo vzdialenosti 10 - 15 cm a pod uhlom 30° - 60°. Zmenou vzdialenosti a aplikačného uhla je možné intenzitu masáže meniť.
Aplikácia na končatinách je smerom od periférie k centru tela, návrat späť je mimo tela. Na bruchu sa postupuje v smere hrubého čreva, na hrudníku a chrbte sa robia ležaté osmičky.

Vodný tlakový prúd sa zásadne neaplikuje na genitálie, prsia žien, oblasť srdca.

Masáž pôsobí predovšetkým na uvoľnenie stuhnutosti svalov a spojivových tkanív, zmiernenie bolestí a čiastočné uvoľnenie kĺbov, veľký význam má pri uvoľňovaní psychického napätia a psychických problémov.                                                                                                                                                    

Postup: klient pri vstupe dostane plachtu. V šatni sa vyzlečie do naha a v sprche vykoná očistu, hlavne chodidiel, kde zostávajú žmolky z ponožiek. Je potrebné odložiť všetky retiazky, náramky, náušnice a doplnky. Potom môže vstúpiť do vane. Masáž trvá 25 minút min. Nasleduje 10 min suchý zábal.   

Indikácie: stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu, reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov, nervové ochorenia (lumboischiadický syndróm, obrny), bolesti svalov a atrofie, chronická zápcha
Kontraindikácie: krvácavé ochorenia, nádory kože a podkožia, iné defekty kože, gravidita, ochorenia obličiek, kŕčové žily, hernia v oblasti brucha, srdcové zlyhanie, stavy po zápaloch žíl.